دوام مبل

اصول انتخاب و خرید مبلمان مرغوب

حضور تولیدکنندگان مختلف مبل و دکوراسیون در نمایشگاه، مبین وجود کارخانه و کارگاه های متعدد سازنده این محصول در کشورمان است و نمایش انواع مبل در طرح ها و رنگ های گوناگون حکایت از سعی در نوآوری و خلاقیت از سوی سازندگان مبلمان دارد. سعی درارایه بهتر تولیدات نشانگر ارزش والایی است که سبب جلب نظر بازدیدکنندگان می شود و این نکته مثبتی است که می تواند سازندگان مبلمان کشورمان را به سوی تولید محصولاتی مرغوبتر،زیباتر و ارزانتر سوق دهد. همچنین وجود سازندگان مبلمان خارجی و سعی آن ها در جذب مشتری ومصرف کنندگان بیشتر محصولاتشان نیز حکایت از ارزش وجودی و اقتصادی شما عزیزان هموطنمان دارد که عامل حیات و دوام تولیدکنندگان مبلمان و دکوراسیون داخلی در عین نگران کردن سازندگان مبلمان کشور که هراس از دست دادن شما را خواهند داشت، ولی می تواند عامل مثبتی برای حرکت کیفی و کمی تولیدات داخلی نیز باشد، مشروطبر اینکه شما هموطنان عزیز قدرت تشخیص انتخاب مبل و دکوراسیون مرغبتر و متناسب با قیمت ارایه شده را داشته باشید. پس امروز پیشرفت صنعت مبل ایران و مطرح شدن کشور عزیزمان حتی در سطح دنیا بستگی به انتخاب آگاهانه شما دارد. در این رابطه با احترام به نظرهای ارزشمند شما سعی کرده ایم در این مختصر نکته های مهمی را که در ساختمان مبل و دکوراسیون باید مورد نظر شما قرار گیرد تا ضامن و پشتوانه انتخاب آگاهانه یک مبلمان مرغوب باشد بیان کنیم. در واقع آگاهی شما مانع تاخت و تاز غیرمنطقی سازندگانی است که تنها صورت ظاهری مبلمان خود را مشتری پسند کرده اند. چه بسا که پدیدار شدن نواقص و ایرادات مبلمانی که خریده اید، احساس ضرر و پشیمانی کنید.

پس هدف اصلی در این نوشته آگاهی دادن به شما در انتخاب مبل بهتر از نظر ظاهری و مواردی است که باید آن ها را در نظر گرفت.البته هدف بعدی این نوشتار حمایت از هنر و صنایع برتر مبلمان و دکوراسیون در کشورمان است. صنایعی که بتوانند با تولید محصولاتی مرغوب به رقابت با محصولات خارجی پرداخته و ضامن بقای صنعت مبلمان و دکوراسیون در کشور شوند.

هموطن گرامی برای انتخاب و تشخیص مبلمان مرغوب توجه به مسایل زیر به ترتیب اولویت ضروری است:

  1. راحتی مبل
  2. رنگ مبل
  3. دوام مبل
  4. طراحی مبل
  5. وزن مبل
  6. کیفیت هنری مبل(منبت،خاتم،گره چینی، معرق و ….)
  7. قیمت مبل

رعایت موارد فوق و اولویت بندی آن ها در یک تحقیق وسیع از متخصصان صنایع چوب و مبلمان و نیز مصرف کنندگان مبلمان و نیز مصرف کنندگان مبلمان و دکوراسیون بدست آمده است.

به طور معمول محصولات صنایع مبلمان و دکوراسیون هنگامی از کیفیت بالا برخورد خواهد بود که بتواند  ویژگی ها و مشخصه های مورد نیاز مشتریان را که شامل ۹ مورد ذکر شده در بالا است تامین کند.

براساس  نظر متخصصان، مشخصه های مزبور از حیث ارتقای کیفیت مبلمان و مبنای انتخاب مبل و دکوراسیون مرغوب به یک میزان اهمیت ندارند. بطور مثال مهمترین عامل در انتخاب یک مبل ((راحتی)) آن است.

بنابر این بذای انتخاب و خریید مبلمان برای منزل، محل کار و…. لازم است به موارد مذکور توجه کرده و به ترتیب در مسایل نه گانه دقت نظر  بخرج دهید و بدانید که به طور مثال دقت در مهمترین مبنای انتخاب مبل که توجه به راحتی بودن در موقع استفاده از آن است، دو برابر توجه به قیمت آن ارزش دارد و نباید صرف مقایسه قیمت مبل باا شباهت ظاهری، مبل ارزانتر را انتخاب کرد.

بنابر این در موقع خرید به ترتیب ارزش موارد رتبه بندی شده و با توجه به اولویت راحتی، رنگ، دوام، زیبایی، طراحی، وزن، کیفیت هنر بکار برده شده در ساخت، قیمت و سپس سایر موارد مورد نظرتان مبلمان های ساخت داخل و خارج کشور را انتخاب کنید و برای رسیدن به این هدف عالی به ترتیب زیر به نحوه بررسی و انتخاب اولویتها می پردازیم.

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *