دکوراسیون بنفش و لوستر

رنگهای پوششی غیرشفاف صندلی رستوران

رنگهای غیر شفاف: این رنگها به صورت مایع رنگینی هستند که روی سطح صندلی چوبی را می پوشانند و نقوش و الیاف صندلی چوب نمی تواند از زیر آن دیده شود لذا تشخیص گونه چوب را غیر ممکن می کند.این رنگها بصورت های زیر وجود دارند.

الف-رنگ روغنی: این رنگ که ترکیبی از پود رنگ،حلال،روغن جلا،اسکاتیف،مواد انعطاف دهنده و غیره می باشد بنا به پودر رنگ دارای رنگهای متفاوتی است.رنگهای روغنی صندلی به دو دسته رنگ های روغنی مات و رنگ روغنی براق تقسیم می شوند.این رنگ مقاومت خوبی در مقابل رطوبت دارد.

از این رنگ برای(صندلی های چوبی ، نیمکت های چوبی ، کاناپه چوبی ، مبل چوبی ، مبل رستورانی و …) فراورده های چوبی که در معرض رطوبت زیاد و یا باران قرار دارد بهتر است استفاده شود.مانند وسایل و مبلمان آزمایشگاه،در و پنجره خارجی ساختمان،مبلمان و دکوراسیون بیمارستانها ، میز کافی شاپ ، میز و صندلی رستورانی ، کاناپه کافی شاپ و کلا مبلمان محلهایی که لازم است.

وسایل مبلمان و دکوراسیون آن شستشو داده می شود.

ب- رنگهای پلاستیکی :ماده اصلی این رنگ مواد شیمیایی پلاستیکی است که در آب قابل حل است این رنگ در مقابل رطوبت مقاومتی ندارد و در مقابل حرارت خیلی کم مقاومت می کند. لذا بعضی از کارخانه ها تنها پوشش دادن به سطوح زیررنگ اصلی مبلمان های رستورانی ، نیمکت های رستوران ، از آن استفاده می کنند.

ج- رنگ انابل: این رنگ نیز به علت غیر شفاف بودن بافت چوب را مخفی می کند اما به آن رنگ مطلوبی می دهد.این رنگ خیلی سخت و دارای قابلیت ارتجاعی خوبی است. درمقابل رطوبت وحرارت  مقاومت زیاد دارد و به علت تنوع رنگی که دارد برای دکوراسیون و مبلمان داخل و خارج ساختمان استفاده می شود.

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *