place comfort

در حالی که بیش تر کار ساختمان سازی انجام شده بود، خانواده هم چنان در خانه قدیمی خود زندگی می کردنند. حتی با این که خانه را فروخته بودند، خریدار جدید عجله ای برای نقل مکان نداشت، از این رو توانستند مدتی در همان جا بمانند. دو سه ماه اخر انان مجبور شدنند خانه را خالی کرده، به منزل نیمه تمام نقل مکان کنند. بنابر این نازک کاریه اناق خواب هارا زود تر از موعد تمام کردنند، ولی در همان حال نو سازی در قسمت های دیگر ساختمان ادامه داشت.

این بنا از یه خانه روستایی تشکیل شده بود که هر کدام در فاصله ی چند سال ساخته و به هم متصل شده بودنند. یک کشف عجیب وجود تکه سنگ زیبا و یک تکه ای بین پنچره ها در طبقه بالا بود. معلوم شد پنچره یکی از خانه ها بوده که پس از اضافه شدن خانه سوم مسدود شده بود. لورین از طراح داخلی خواست که آن را در طبقه همکف کار بگذارنند و او نیز پذیرفت . بعد هم دیوار اتاق نشیمن را باز کردنند که پنچره جالب رو به حیاط و باغ باز شد. به هر حال با تلاش افراد خانواده و کارگران که تمام وقت کار می کردنند، ساختمان به اتمام رسید و برای دکور بندی آماده شد.

لورین ابتدا رنگ های طبیعی را به عنوان زمینه برای کف و سقف اتاق ها انتخاب کرد تا فضا بزرگ تر به نظر برسد. آشپزخانه نیز بر همین اساس با چوب روشن و رنگ کرم آراسته شد.

خانم لورین بنت می گوید:(( من مایل بودم بوفه های بزرگ و بلند با کشو های متعدد در اتاق های نشیمن نصب کنم، اما این کار انجام نشد؛ چون طراح داخلی گفت که چنین طرح هایی فضای اتاق را تنگ و تاریک می کند. ضمن این که اصولا ما در خانه مشکل کم بود نور داشتیم، زیرا پنچره ها قدیمی و کوچک اند و نور کمی را به اتاق می تابانند. بنابر این به جای آن ها از سفالینه ها و نما های سنگی در دیوارها استفاده کرد. او لوازم چوبی تیره رنگ را به طرح اضافه کرد، همچنین کاناپه و مبل چرمی بزرگ و قالیچه با حاشیه برجسته، که محل کامی برای آرامش یافتن خانواده فراهم کرد. با تغییر رنگ دیوارهای دو اتاق نشیمن، هر یک شخصیت خانواده ویژه ای پیدا کرده است؛ یکی باوقار و رسمی است و دیگری خودمانی و راحت. من عاشق اشیای عتیقه و تجملی هستم، پارچه های ابریشم، تزیینات کریستال دست ساز، لوسترها و آویزهای فاخر و شرابه های آویخته از پرده ها، خلاصه هر چه بافت و جلوه ای منحصر به فرد داشته باشد، مورد توجه من قرار می گیرد؛در اتاق خواب اصلی خانه ، تخت خواب فرانسوی آنتیک به شیوه ی دوران ادوارد، با پارچه های سفید رنگ آراسته شده. اثاثیه چوبی ، از جمله مبلمان آن با رنگ قهوه ای تیره ، باقاب پنجره ها و تیرک های چوبی سقف همخوانی دارند.

رنگ بنفش یاسی دیواره ها ،در روتختی ، کوسن ها  و زیرپایی کف اتاق امتداد یافته و محیطی دوست داشتنی  برای دختر خانواده فراهم آورده است.

دوست داشتم از ابریشم خالص در پرده های  آشپزخانه استفاده کنم . اما خوب طراح داخلی زیاده روی دراین نوع انتخاب را صلاح ندانست و در نهایت او بود که مرامتقاعد کرد .))

سقف بلند اتاق خواب های جدید ، آن ها را بزرگ تر نشان داده است و کمدهای تکی  فضا را خلوت تر به نظر می رساند . در اتاق خواب اصلی تخت خواب قدیمی فرانسوی به شیوه دوران ادوارد خودنمایی می کند که از خانه قبلی آورده شده و کمد و کشوییوسایر لوازم چوبی که بعد خریداری شده اند ،به سبک کلاسیک اند تاباسبک و سیاق سایر وسایل هماهنگ باشند . آباژورها ،آینه های بزرگ، کف پوش هایی از چوب بلوط ، فرش های خاکستری ، و پنجره های نورگیر، تماما بر روشنایی فضای خانه به ویژه در طبقه فوقانی تاثیر مثبت دارند. هماهنگی قالیچه ها و پرده ها شلوغی را به حداقل رسانده و مکانی مناسب را برای آسایش خانواده رقم زده است. به عقیده خانم لورین مشارکت در امور ساخت، کار تمام وقت و مراقب از خانواده، تلاش سختی بود که نتیجه ای ارزنده در بر داشت به طوری که الان هر چهار نفر این خانه را بهشتی رویایی می بینند.

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *