کیک شکلاتی کافیشاپی نانوتک

فوت‌وفن عکاسی از غذا

مثلی هست که می‌گوید «هر شکست پلی است برای پیروزی!» پس شکست خوردن همیشه هم بد نیست.

بر‌ترین‌ها: مثلی هست که می‌گوید «هر شکست پلی است برای پیروزی!» پس شکست خوردن همیشه هم بد نیست.

همه ما حق انتخاب داریم: می‌توانیم در نتیجه شکست‌های خود بداخلاق باشیم و همیشه ناله کنیم و غر بزنیم و از همه چیز شاکی باشیم. یا می‌توانیم شاد و پرهیجان باشیم و به دیگران نزدیک شویم. شکست هم می‌تواند انسان‌ها را به هم نزدیک کند. به طور مثال، وقتی در برف لیز می‌خوریم و زمین می‌افتیم، می‌توانیم خجالت بکشیم و عصبانی شویم که دیگران ما را نگاه می‌کنند. یا می‌توانیم بخندیم و باعث خنده ناظران این اتفاق هم بشویم.

این مساله در زندگی آنلاین و مسایل تکنولوژیک هم مصداق دارد. تقریبا همه کاربران اینستاگرام دوست دارند بهترین بخش‌های زندگی خود را به تصویر بکشند و با دیگران به اشتراک بگذرند. یا کاربران توئ‌تر، همیشه مسایل عالی را توئیت می‌کنند. اما گاهی با تغییر نگاه به مسایلی که اشتباه پیش می‌روند، می‌توانیم به دیگران نیز دید متفاوتی ببخشیم.

به طور مثال، من می‌خواستم این کیک زیبای موز و بلوبری را خیلی دقیق و درست برش بدهم و یک تکه سالم از آن خارج کنم و سپس عکس بگیرم. اما این امر می‌سر نشد و تکه کیک خرد شد. من ناامید نشدم. قسمت برش خورده را خالی کردم، کمی میوه بلوبری داخل سوراخ گذاشتم و عکس کاملی از کیک گرفتم.

برشی که روی کیک ایجاد شده است صاف و درست نیست اما من به جای اعتراض و ناامیدی، سعی کردم شرایط را بهتر نمایش دهم و نتیجه عکسی شد که در پایین می‌بینید.

من وقتی این کیک شکلاتی را پختم و تزئین کردم، ابتدا بی‌خیال عکاسی از آن شدم زیرا هنگام ریختن شکلات روی آن خرابکاری کرده بودم. مایع شکلات بسیار غلیظ بود و آن طور که می‌خواستم از کناره‌های کیک به سمت پایین سرازیر نمی‌شد. به همین دلیل کمی کیک را گرم کردم شاید شکلات کمی نرم شود و به سمت پایین بیاید که اوضاع بد‌تر شد. به همین دلیل، به جای اینکه ناامید و خسته شوم، از قسمتی که سالم‌تر بود عکس گرفتم تا با دوستانم در اینستاگرام به اشتراک بگذارم. در این عکس هم کمی خرابکاری من دیده می‌شود اما مسلما کسی متوجه آن نخواهد شد.

عکس‌های زیر هر دو تصویر یک کاپ‌کیک هستند. اما نمونه سمت راست به هیچ عنوان هوس برانگیز و زیبا دیده نمی‌شود و حس کتاب‌های آشپزی را به بیننده القا می‌کند. بنابراین، برای نمایش بهتر این کیک خوشمزه، کمی عقب بروید و و در پس زمینه کادر خود نیز از خوراکی یا وسایل مرتبط استفاده کنید تا عکس زیبا‌تر دیده شود. باید طوری کادر ببندید که روی کیک فوکوس و تصاویر پشت، تار شوند.

ه‌مان طور که در عکس بالا می‌بینید لایه‌های کیک شکسته و کج و معوج شده‌اند. من همه هدفم این بود تا لایه‌های مختلف این کیک را به تصویر بکشم اما کیک‌ها ناامیدم کردند. البته این ناامیدی خیلی طول نکشید، زیرا سمت دیگر کیک کاملا سالم بود و می‌شد خیلی راحت عکس زیبایی از آن گرفت.

 وقتی در مورد غذا یا کیک‌های قالبی خرابکاری می‌کنید، به جای اینکه از تکه خرد و له شده عکس بگیرید از باقی کیک که سالم است عکاسی کنید. یا اگر بخشی از شکلات روی کیک به هم ریخته و نامرتب شده است، سعی کنید از بخش سالم آن عکس بگیرید.

همیشه حتی در سوژه‌های به هم ریخته و خراب هم به دنبال قسمت‌های سالم باشید تا عکس‌های زیبایی بگیرد. زندگی کوتاه‌تر از این است که مدام غر بزنید و اعتراض کنید و به خود بد بگذرانید.

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *