چگونه به یک طراح داخلی تبدیل شویم ؟

مقدمه:

طراحی داخلی یک زمینه کاری جذاب است و به مهندسان معمار و پیمانکاران شاغل در این صنعت امکان می دهد مهارت های خلاقانه خود را با کسب و کار ترکیب کنند زیرا طراحی داخلی هنر استفاده از فضاهای کاربردی و تعامل با سلیقه انواع مختلفی از مشتری هاست. با در نظر گرفتن صنعت ها و مشاغل در حال رشد، انتخاب شغل طراحی داخلی می تواند یکی از گزینه های مورد علاقه برای پیمانکاران و مهندسان باشد. این مطلب خلاصه ای از مواردی را شامل می شود که برای معماران و پیمانکاران علاقمند به حضور در زمینه طراحی داخلی مناسب است.

در این مطلب مواردی از جمله :

•             مبانی طراحی داخلی

•             نحوه تبدیل شدن به یک طراح داخلی

•             مهارت های لازم برای طراحی داخلی

•             ابزار و فناوری برای طراحی داخلی

•         

ما هر یک از این موارد را بررسی کرده ایم و به طور مختصر هر کدام را توضیح داده ایم، پس با ما همراه باشید.

مبانی طراحی داخلی :

در سطح پایه ، طراحان داخلی ، به صورت آزاد و یا به عنوان بخشی از یک شرکت طراحی ، فضاهای زندگی و کاری را برای انواع مختلف مشتری طراحی و ایجاد می کنند. طراحان غالباً در یک منطقه خاص مانند فضای سبز ، طراحی منزل یا فضاهای کاری شرکت تخصص دارند. هرکسی که طراحی داخلی را به عنوان یک حرفه در نظر بگیرد سؤالات بیشماری خواهد داشت ، از جمله:

آیا داشتن مدرک طراحی داخلی برای استخدام در شرکت های ساختمانی لازم است؟

آیا باید برای شرکت ساختمانی کار کنم یا می توانم خودم به صورت شخصی کار کنم؟

آیا باید در یک حوزه خاص از طراحی تخصص داشته باشم؟

نحوه تبدیل شدن به یک طراح داخلی :

تبدیل شدن به یک طراح داخلی حرفه ای بیش از هر چیزی خلاقیت می طلبد. یک طراح داخلی موفق همچنین نیاز به آموزش کاربردی ، نظم و انضباط ، عزم و مهارت و همچنین مهارت در کسب و کار و بازاریابی قوی دارد. یک طراح داخلی هر پروژه ای را که به اتمام می رساند درهای جدید و متفاوتی از طراحی و سلیقه مشتری پیش رویش باز می شود.

طراحی داخلی | حسابداری کارگاه ساختمانی

•             مدرک طراحی داخلی را بدست آورید

در حالی که آموزش رسمی یک ضرورت مطلق نیست اما اکثر شرکت های طراحی داخلی نیاز دارند که طراحان حداقل مدرک لیسانس را در اختیار داشته باشند. یک مدرک در رشته و گرایش خاص ترجیح داده می شود ، اما داشتن مدرک طراحی داخلی عمومی به طور کلی قابل قبول است در صورتی که همراه با دوره های طراحی داخلی ، دوره هایی مانند طراحی فضای باز و بسته و طراحی رایانه ای (CAD) را نیز گذرانده باشد. برای رشته طراحی داخلی مدارک تحصیلی در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا نیز موجود است.

•             برخی از پروژه های خود را به مشتریان هدیه بدهید.

برای طراحان داخلی به ویژه آنهایی که تازه شروع به کار می کنند ، استخدام بدون تجربه کاری ممکن است دشوار باشد. البته مشکل این است که بدست آوردن تجربه بدون انجام کار غیرممکن است. بنابراین بسیاری از طراحان داخلی جدید با انجام کار رایگان شروع به اندوختن تجربه می کنند. طراحان می توانند خدمات خود را به دوستان و خانواده خود ارائه دهند، یا داوطلبانه برای کمک به خدمات یا سازمانهای محلی یا حتی مشاغل کوچک که قادر به پرداخت هزینه های یک طراح حرفه ای نباشند، کار خود را شروع کنند. طراحان جدید حتی می توانند در خانه های خود کار کنند. نکته مهم این است که هزینه مهارت های مورد نیاز را هنگامی که استخدام شدید دریافت کنید.

•             ساخت یک نمونه کار

مطمئن باشید که از تمام کارهای خود عکس با کیفیت گرفته و آنها را در قالب یک نمونه کار حرفه ای ذخیره کرده اید. کاتالوگ های  جامع و با کیفیت بالا مهمترین ابزار برای طراحان داخلی است که به دنبال مشتری هستند. این امر نه تنها به مشتریان بالقوه این امکان را می دهد تا بهترین کار شما را مشاهده کنند ، بلکه توانایی شما را در ارائه خود به روشی حرفه ای و منظم نشان می دهد. علاوه بر عکس ، مجموعه ای از طرح ها و پروژه های خود را نیز معرفی کنید و از ارائه نمونه هایی متنوع از طیف گسترده ای از پروژه ها نترسید. علاوه بر این ، امروزه بسیاری از طراحان داخلی نسخه های آنلاین کاتالوگ خود را همراه دارند و در صورت نیاز در اختیار مشتریان قرار می دهند.

•             جستجو برای ادامه فرصت های آموزش

بسیاری از طراحان گواهینامه های حرفه ای را دریافت می کنند و همچنین می توانند با حضور در کنفرانس های طراحی داخلی ، از روند تغییرات در طراحی داخلی باخبر باشند و بروز بمانند. همچنین موسسات و آموزشگاهایی نیز وجود دارد که مدارک معتبر برای طراحان داخلی ارائه می دهند. علاوه بر این، بسیاری از کنفرانس ها ، کارگاه ها و جلساتی که توسط بسیاری از سازمان ها در طول سال ارائه می شوند و معمولا افراد باتجربه و سرشناسی از داخل و خارج کشور در این کنفرانس ها و همایش ها شرکت می کنند، می توانید در این همایش ها شرکت کنید و لوح ها و گواهینامه های معتبر را دریافت کرده و در دفتر کار خود قرار دهید.

مهارت های لازم برای طراحی داخلی :

علاوه بر حس ذاتی از سبک و خلاقیت در هنگام انتخاب عناصر طراحی برای مشتری ، مهمترین مهارت طراحان داخلی می تواند این باشد که توانایی برقراری ارتباط و مهارت گوش دادن را به خوبی آموزش دیده باشند. هسته ی اصلی طراحی داخلی این است که، طراحان باید بتوانند خواسته های مشتری خود را بفهمند و آنها را به تیم ها ، مهندسین و سایر افرادی که در این پروژه کار می کنند، منتقل کنند. طراحان باید بتوانند به هر فضایی که نگاه می کنند، تصور کنند که چگونه اجزای مختلف در کنار هم جمع می شوند. انتقاد پذیری و استفاده از نظرات دیگران ضروری است، زیرا دیدگاه افراد با یکدیگر کاملا متفاوت است و ممکن است دیدگاه شما فنی باشد و دیدگاه مشتری هنری. و همچنین یکی از مهارت های مهم این است که پروژه ها را در بودجه و جدول زمانی مشخص نگه دارید و آن ها را به موقع به پایان برسانی

ابزار و فناوری برای طراحی داخلی :

ابزارهایی که اغلب توسط طراحان داخلی مورد استفاده قرار می گیرند شامل بسیاری از موارد معمول در معماران است: ترسیم مقیاس ها ، نقشه ها ، دستگاه های اندازه گیری و ابزارهای مختلف طراحی. یک دوربین با کیفیت مانند یک منبع با ارزش برای طراحان است، هم برای عکاسی از فضای اصلی و هم برای طراحی آنها برای اضافه کردن به یک نمونه کار

به طور فزاینده ، فناوری نقش مهمی در روند ایجاد و طراحی بازی می کند. هر کسی که به طور جدی به دنبال طراحی داخلی باشد باید از رایانه ای برخوردار باشد که بتواند قطعات مختلفی از نرم افزار طراحی را اجرا کند. برخی از برنامه ها عبارتند از :

•             Adobe Illustrator

•             Adobe Photoshop

•             AutoCAD Design Suite

•             Archicad

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *