سه عنصر اصلی در طراحی داخلی اتاق هتل

طراحی اتاق هتل, محتوای کامل, غنی, نظام‌مند و دقیق است, که چند دهه تجربه در مدیریت تبلور است; طراحی اتاق هتل تنها کار طراح داخلی نیست, طراحی اولیه معمار اولین قدم در طراحی اتاق است.

طراحی داخلی سه عنصر اصلی دارد: طراحی تابعی, طراحی سبک و طراحی انسانی.

در توالی طراحی, کارکرد اول, سبک دوم, سومین نوع بشر; اما در طراحی مفهوم کلی, سه عنصر باید با یکدیگر فکر کنند, ترتیبات متحد. هدف مشترک این سه, برد برند و موفقیت واقعی هتل است.

اگر عیب در طراحی کارکردی وجود داشته باشد, طراحی سبک, ” عمر کوتاه ” خواهد بود; اگر طراحی کارکردی جامع باشد, اما فقدان ویژگی‌های سبک ممکن است طعم و ارزش اتاق هتل را کاهش دهد.

” طراحی کارکردی “, کار اساسی طراحی اتاق, از جمله طراحی عملکرد اساسی و جزییات طراحی کارکردی است.

کارکرده‌ای اساسی اتاق هتل عبارتند از: اتاق‌خواب, اداره, ارتباطات, تفریح, سرگرمی, حمام, حمام, حمام, انبارداری پوشاک, مهمان, خصوصی, صبحانه, نوشیدنی, ایمن و غیره. با توجه به ماهیت متفاوت این هتل, کارکرده‌ای اساسی اتاق متفاوت خواهد بود. طراحی کارکرده‌ای اصلی به طور عمده در طرح طرح ساختمان اتاق, برنامه مبلمان, برنامه کاربردی برق آبی, چیدمان سقف و درها و پنجره‌ها, مبلمان, لوازم بهداشتی, سخت‌افزار و تجهیزات الکتریکی اصلی منعکس شده‌است که در این طرح‌های گرافیکی قرار گرفته‌اند. بلکه دستورالعمل‌های طراحی لازم هم هست.

در اینجا چند نمونه طراحی چیدمان در طرح معماری اتاق هتل ارائه شده‌است:

ای. الزامات فضایی عبارتند از: طول m, عرض m (محور), ارتفاع خالص m, مستطیل, مساحت چهارگوش متر مربع. شهرهای بزرگ مدرن امروزی هتل‌ها معمولاً کم‌تر از ۲۰۰ متر مربع مساحت دارند و میتوان آن‌ها را به ۲۰۰ متر مربع افزایش داد. و مناطق مرطوب و خشک کل منطقه نمی‌تواند کم‌تر از مترمربع متر مربع باشد.

هتل اقتصاد شهر. این اتاق تنها نیازهای اساسی مهمانان را برآورده می‌کند. طراحی مسطح تا طول ۱۰ متر, عرض یک متر (محور) و یک سطح بزرگ کف زمین, که تقریباً خط پایین سطح اتاق هتل است, ساخته شده‌است. اما حتی آنقدر کوچک است که هنوز هم می‌تواند طرح خوبی برای برآورده کردن نیازهای اساسی عملکردی داشته باشد. اما این نوع طراحی حمام اتاق به بهترین ایده‌ها نیاز دارد و تلاش می‌کند به ” کوچک و خوب “, مانند استفاده از فضای انعکاس آینه‌ای, استفاده از فضای انعکاس آینه‌ای, استفاده از تغییرات رنگ, یا استفاده از یک طرح جالب توجه کند, به طوری که اتاق‌های کوچک اثر بزرگی دارند. این مثال در اروپا و هتل طراحی ایالات‌متحده بسیار کاربردی است.

مهمان سرا, مهمان سرای هالیدی کارکرد اصلی این اتاق تامین نیازهای خانواده یا گروهی, نیازهای سکونت در تعطیلات و عادات است تا اطمینان حاصل شود که فضای وسیع و فضای رزرو شده حداقل نیازهای طراحی گرافیک است.

برای ساختار قاب بتن مسلح در این هتل, کف اتاق ستون افقی با اندازه مش کم‌تر از ۸ / ۱ متر است, به طوری که عرض اتاق تنها نمی‌تواند کم‌تر از یک متر باشد. البته, اگر معمار ایده خلاقانه روی پلان داشته باشد, عرض اتاق بیش از ۱ / ۱ متر است, به طوری که فضای اتاق برای تبدیل شدن به ” مربع وسیع “, حتی ایده‌آل تر (مانند m. لازم است طراحی گرافیکی هتل از مدل طراحی گرافیکی هتل صورت گیرد.

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *