مبلمان اسپانیایی

تشک های سرخ. شوالیه های موجود در آسیاب های بادی جنگی. کابینت همه این موارد کاملاً اسپانیایی است ، اما همه به طرق مختلف. اسپانیا به دلیل نزدیکی و تعامل مکرر با شمال آفریقا ، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ، تاریخ منحصر به فردی دارد. در حقیقت ، از ۷۱۱-۱۴۹۲ بعد از میلاد ، ارتش های موری از آفریقا در واقع بیشتر اسپانیا را کنترل می کردند ، با پادشاهی های کاتولیک اسپانیا در جنگ مقدس تقریبا ۸۰۰ ساله به نام Reconquista دوباره جنگیدند. پس از پایان ، امپراتوری اسپانیا از طریق سفر کلمبوس به قاره آمریکا ظهور کرد.

بنابراین ، اسپانیا در طول تاریخ خود مسیری بی نظیر را طی کرد و این در سراسر آداب و رسوم ، سنت ها ، عقاید و هنرهای اسپانیایی منعکس شده است. از بزرگترین کلیسای جامع تا ساده ترین صندلی ، سبک های اسپانیایی تاریخ آنها را بازتاب می دهد. در نتیجه ، مبلمان اسپانیایی به همان اندازه سانگریا ، جسورانه ، فلامنکو بازیگوش و مطابق با فاتحان است.
روندهای کلی

این یک درس در مورد تاریخچه کلی مبلمان اسپانیایی است ، و با وجود اینکه می توانیم از قرن بیست و یکم در مورد روند مبلمان از عصر سنگ صحبت کنیم ، می خواهیم روی دوران قرون وسطایی اسپانیا و رنسانس (تقریباً ۱۲۰۰-۱۷۰۰ ق. م.) تمرکز کنیم. ) در این زمان بود که مبلمان اسپانیایی واقعاً به خودی خود چیزی متمایز ظاهر شد ، و این باعث ایجاد ذوق زیبایی های اسپانیایی بعدها شد.

بنابراین ، اجازه دهید با برخی از روندهای کلی شروع کنیم. به لطف جنگ مقدس گسترده اش ، اسپانیا خیلی بیشتر از بقیه اروپا رفتار قرون وسطایی را حفظ کرد. در مبلمان آنها ، این در مبلمان چوبی بزرگ که اغلب نسبت به سایر سبک های اروپایی کمی خام بود ، منعکس شده است. مبلمان اسپانیایی از کیفیت روستایی و خشن برخوردار بود که زندگی را در مرزهای نظامی و همچنین آب و هوای شدید مناطق اسپانیایی مانند اکستادورادورا متناسب می کرد.

این گفته مبلمان مبلمان اسپانیایی بدون کیفیت تزئینی نبود. ابریشم بافی یک صنعت بزرگ در اسپانیا بود که راه خود را برای پوشاندن صندلی ها و مبل ها پیدا کرد. مخمل ابریشمی در بین ثروتمندان محبوب بود ، اما شاید قطعی ترین ماده برای کوسن مبلمان اسپانیایی ، چرم باشد. کارهای چرمی اسپانیایی ، به ویژه خارج از کوردوبا ، در سطح بین المللی مورد احترام قرار گرفت.

از نظر دکوراسیون ، بزرگترین ویژگی خود چوب بود. چوب اغلب تبدیل نشده بود ، اما اغلب تزئین شده با روکش ها ، یا تزئینات ، با الگوهای هندسی پیچیده است. این زیبایی شناسی یک چیز است که باعث می شود مبلمان اسپانیایی در اروپا منحصر به فرد باشد زیرا طرح ها اروپایی نیستند. آنها موریایی مستقر در هنرهای اسلامی آفریقای شمالی هستند. ترکیب تزئینات موریایی و پایه های قرون وسطایی / گوتیایی اسپانیایی چیزی است که مبلمان اسپانیایی را از هم جدا می کند.

Vargueno اسپانیایی قرن بیست و نهم

این ممکن است به بهترین وجه در قطعی ترین و مشخص ترین اثاثیه مبلمان اسپانیایی ، vargueño ، مشاهده شود. vargueño یک کابینت نوشتن با یک جلو بود که به میز تحریر یا قفسه تبدیل شد. در پشت این یک فضای داخلی متشکل از بسیاری از قفسه ها و زیر شلواری ها بود که در آن اسناد و مدارک با ارزش ، جواهرات و سایر موارد ذخیره می شد. هنگامی که قفسه نوشتن به پایان رسید ، vargueño نسبتاً ساده و بدون آراستگی به نظر می رسید. با این حال ، هنگامی که آن را رها کرد ، یک فضای داخلی بسیار تزئین شده را نشان داد

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *