در آغاز…

بیشترین قطعات شناخته شده مبلمان ایتالیایی تطابق رومی با طرح های یونانی بود. مبلمان برنز و چوب قرن اول در ویرانه های Pompeii و Herculaneum یافت شد. شواهد بیشتری درباره مبلمان اولیه ایتالیایی در نقاشی ها و حکاکی ها وجود دارد. قاب های مبلمان از برنز یا چوب ساخته شده بودند و دارای سنگ های فلزی گرانبها ، لاک پشت و جزئیات عاج است. رومی ها نوعی مدفوع تاشو ایجاد کردند که توسط مقامات قوم عادی و رومی به طور یکسان مورد استفاده قرار می گرفت. میزهای گرد با پاهای خمیده مانند حیوانات در سراسر امپراطوری محبوب بودند. تصاویری از جداول مانند این در سنگ قبرهای آرامگاه به تصویر کشیده شده است. جداول زیادی از چوب مرکبات با شیل یا سنگ مرمر ساخته شده است.

در طول قرن ۴ و ۵ امپراتوری روم سقوط کرد. پس از این مدت ، مبلمان از نظر طبیعتاً سودمند بود. شواهد این قطعات در اصل در نسخه های خطی ، مجسمه ها و نقاشی ها یافت می شود. جداول و مدفوع ساده به طور معمول در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گرفت ، و کابینت های انباری دارای درهای تخته ای ساده بودند. تصور می شود که ترنر در صنعتگران این دوره تأثیر داشته است. Turnery روشی برای استفاده از تراش برای شکل دادن به قطعات قاب مبلمان است.
قرن چهاردهم و پانزدهم

مدارک بدنی کمی در مورد مبلمان ایتالیایی برای ۹۰۰ سال آینده وجود دارد ، اما بیشتر مبلمان قرون وسطایی دارای مشخصات مشابهی هستند. سنگین ، خشن و تاریک. در قرن چهاردهم شاهد پیشرفت در ساخت مبلمان بود. با کشف روشهای جدید کاردستی ، صنعتگران می توانستند اثاثیه ای را تهیه کنند که دارای نجاری ظریف تر و از نظر وزن سبک تر باشد. مبلمان جمع شده به صورت سیار طراحی شده است.

قرن پانزدهم در دوره رنسانس طغیان کرد و مبلمان ایتالیایی دستخوش تحول عظیمی شدند. رنسانس به معنای تولد دوباره است و سبک های روم باستان و یونان بار دیگر محبوب شد. طبقه بزرگ ثروتمند و قدرتمند اجتماعی تقاضا برای خانه های بیشتر و به نوبه خود مبلمان بیشتر ایجاد کرد. قطعات مجسمه ای کم رنگ و سطوح زرق و برق دار برجسته و تزیین کننده این قطعه از هدف آن مهمتر است.

اعتبار قرن ۱۵ یا شانزدهم

قرن شانزدهم و هفدهم

مبلمان ایتالیایی قرن شانزدهم تغییرات بیشتری را تجربه می کند. با الهام از فرهنگ های خاورمیانه و خاور دور ، طراحان خیال و اساطیر را در طرح های خود ، گهگاه به شیوه ای کاملاً فرومایه آمیخته اند. قطعات جدید مبلمان مانند میز تحریر برای اهداف خاص طراحی شده است. فرم مبلمان رنسانس ایتالیایی باعث ایجاد تنش مبلمان در بقیه اروپا می شود.

قرن هفدهم تحولات سبک باروک را به همراه آورد. مبلمان ایجاد شده در این زمان منبت کاری های پیچیده ای داشته و با برگ یا طلا یا نقره نقاشی شده و یا زینتی شده است. پوسته ها ، کوپیدها و کتیبه های جسورانه طرح های مورد نظر بودند. کتیبه های بیش از حد اغراق شده به پاها و بازوهای صندلی ها تزئین شده بود و کفی های مرمر در تابلوهای قفسه سینه ، جداول و کمد گنجانیده شده است.

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *