مبلمان یونانی

مردم یونان باستان برخی از بهترین شگفتی های معماری جهان را ساختند. آنها از نخستین کسانی بودند که سازه های آزمایشی کاملاً سنگی ساختند. آنها نسبت های طبیعی جهان را در آثار سنگین سنگی به تصرف خود درآوردند و تناسب و زیبایی شناسی اساسی را تعریف کردند که امروزه معماری غربی را تعریف می کند. ما درباره معماری یونان چیزهای زیادی می دانیم ، اما به نوعی فراموش می کنیم که بپرسیم ، “چه چیزی در این سازه ها قرار داده اند؟”

مردم یونان به اندازه ستونهایی که ساخته بودند کاملاً مستحکم نبودند ، بنابراین از فرصتی برای نشستن یا دراز کشیدن برخوردار بودند. یونانی ها به دلیل علاقه زیاد به زمین ، از مبلمان برای این منظور استفاده نمی کردند. ما در مورد مبلمان یونان چیزهای کمی می دانیم زیرا تعداد کمی از آن باقی مانده است. بسیاری از دانش ما از نقوش و مجسمه ها نشان داده شده است که مردم از وسایل مبلمان استفاده می کنند. اینها دنیایی را به تصویر می کشد که حتی مبلمان منعکس کننده وسواس کمال بود که فرهنگ یونانی بود.
بررسی اجمالی

در اکثر موارد ، یونانیان باستان در زندگی روزمره خود از مبلمان متنوعی برخوردار نبودند. یک خانه فقط چند مورد خواهد داشت ، اما آنچه به نظر می رسید با دقت ساخته شده است. در حالی که پیش از این تمدنهای اژه مانند مینوها و میکائیان به نظر می رسید طیف وسیعی از سبک های آزمایشی را مجاز ساخته اند ، یونانیان با سفت تر خود را با سبک های مبلمان مصر هماهنگ می کردند. بیشتر مبلمان ، مبلمان یونانی اشکال مصری را منعکس می کند ، و این نشانگر وجود خوب تعامل فرهنگی بین مدیترانه ای است.

هنوز چند مورد وجود دارد که مبلمان یونان را بی نظیر می کند. از نظر یکی ، یونانی ها خطوط و منحنی های نرم تر از سبک های زاویه دار مصر را ترجیح می دادند ، با تمرکز بیشتر روی راحتی. علاوه بر این ، در حالی که مصریان دوست داشتند پاهای مبلمان خود را به عنوان پای حیوانات مدل کنند ، یونانیان تأثیر متفاوتی پیدا کردند: معابد آنها. مبلمان یونانی اغلب اصول اساسی معماری آنها را منعکس می کرد.

تقارن و نسبت های عقلانی و هندسی بر این زیبایی شناسی حاکم است ، و تزئینات اضافی زیادی وجود نداشت. عدم وجود دکوراسیون اضافی به بیننده اجازه می دهد تا بدون ایجاد حواس پرتی از شکل سازه قدردانی کند. هنگامی که مبلمان یونانی تزئین می شد ، اغلب در معابد نیز الگوبرداری می شد. بسیاری از وسایل مبلمان یونانی حتی دارای پاهای حک شده به ستون بودند. به طور کلی ، مبلمان یونانی وسواس آنها را برای کمال معماری ، منطق و هارمونی نشان می داد. تا حدودی به همین دلیل ، بیشتر مبلمان یونان از نظر سبک در طی صدها سال بسیار کم تغییر کرده است.
نیمکتها

تقریباً تمام مبلمان یونان را می توان به چند دسته اساسی تقسیم کرد. از مهمترین کاناپه ها بود. نیمکت های یونانی klines نامیده می شدند و احتمالاً در تخت های مصری مدل شده اند. این وسایل مبلمان چند منظوره در درجه اول برای غذا خوردن استفاده می شدند. یونانیان هنگام شیرینی می خوردند. پایه پشتی به عنوان پایه پشتی مضاعف شد و پشتیبانی بیشتری را انجام داد و کوسن ها یا بالش های فراوان آن را به یک کالای خانگی راحت تبدیل کرد.

نیمکت هایی در سراسر هنر یونان یافت می شود ، از جمله این صحنه که روی یک گلدان باستانی نقاشی شده است

صندلی

بنابراین ، یونانی ها وقتی که نمی خوردند ، کجا می نشینند؟ دستگاه اصلی نشستن بود. در خانه های ثروتمند مصر بسیار مهم بود و به نظر می رسد از قرن ششم تا اول قبل از میلاد مسیح در یونان محبوب بوده است. بیشتر دارای پاهای صاف و محکم بود ، اما یونانیان نیز دارای تاشو با پاهای متقاطع شکل X بودند. در بسیاری از مناطق مدیترانه ، تاشو نمادی از وضعیت بود. این ممکن است در یونان نیز صادق باشد.

یونانی همانطور که دیده می شود بر روی گلدان های یونانی خالی است

با این حال ، یونانیان نیز سبک های جداگانه صندلی خود را ایجاد کردند. برجسته ترین آنها klismos ، صندلی سبک است که پشتی داشت. در مصر فقط تاج و تخت ها دارای پشتی بودند ، بنابراین این ویژگی در مبلمان مشترک برای یونان منحصر به فرد بود. صندلی هایی به سبک کلیسوس یافت شده است

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *