مبلمان اروپایی

مبلمان از فعالیتهای انسانی مانند خوابیدن ، صندلی و غذا خوردن پشتیبانی می کند. نخستین قطعه شناخته شده اروپایی در اسکاتلند و از زمان ماقبل تاریخ یافت شده است. آنها از سنگ ساخته شده بودند

مبلمان ماقبل تاریخ در Skara Brae، اسکاتلند (حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد) مبلمان پیش از تاریخ

در دوران باستان یونانیان و رومیان از چندین مبلمان استفاده می کردند. برخی از طرح های اولیه تختخواب ، صندلی و سایر قطعه ها از این زمان شروع شده است.

در طول قرن ها ، اروپا شاهد توسعه سبک های مختلف بوده است ، غالباً با تغییرات محلی از یک کشور به کشور دیگر. معمولاً ، یک ملت رهبری داشتند و سایرین روند جدید را اتخاذ یا اقتباس می کردند. در مقطعی ایتالیا ، سپس فرانسه و دانمارک بودند.
تاریخچه و طراحی مبلمان اروپا

مبلمان اروپایی از زمان باستان بسیار طولانی شده است. در بیشتر دوره های تاریخی و هنری ، طراحی مبلمان تغییر کرده و اشکال جدیدی ایجاد شده است.
مبلمان قرون وسطی (قرن ۵ – ۱۵)

مبلمان قرون وسطایی کمیاب و گران بود ، به همین دلیل معمول بود که افراد هنگام مراجعه به شخصی ، آن را با خود ببرند. قطعات دارای شخصیتی هوشیار و عمدتاً مربع یا مستطیل شکل بودند. سازندگان غالباً حاوی چند منبت کاری زینتی در مرزها بودند و از رنگهای خنثی مانند خاکستری ، سیاه و بژ استفاده می کردند.

تخت سایبان یک طرح نماد از مبلمان قرون وسطایی بود. آنها معمولاً دارای چهار ستون بلند بودند که برای پرده های آویزان خدمت می کردند. این کار بیشتر برای حفظ حریم خصوصی انجام می شد زیرا اشراف و خدمتکاران غالباً در یک اتاق مشترک بودند.
رنسانس (قرن ۱۵ – ۱۶)

رنسانس زمان رونق علوم و هنرهایی بود که در ایتالیا آغاز شد. مبلمان نمادی از موقعیت اجتماعی در نظر گرفته می شد و قطعات معمولاً دارای نقوش عظیم با حس معماری قوی و غالباً به شکل تزئینات ستون ها و قرنیزها بودند. شاخ و برگ ، تسمه و حجره از دیگر نقوش محبوب بودند. گردو یکی از چوب های مورد علاقه برای ساخت مبلمان بود.

صندلی قیچی که فرم x داشت ، یک طرح معمول بود. بعضی اوقات صندلی چرمی و پشتی داشت. سینه ها نیز نمادی بودند و بیشتر خانواده ها سعی داشتند حداقل یک نفر داشته باشند.

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *