پارس

ایران مهد آفرینش های هنری زیبا و بکر بود. موقعیت مهم این شرکت در مسیرهای تجارت باستان امکان ورود نفوذهای خارجی را فراهم می کند ، بلکه اقلام فارسی را نیز برای لذت بردن از دیگر مناطق جهان امکان پذیر می کند. حتی امروز ، ما اغلب ایران را به عنوان عجیب و غریب ، اسرارآمیز و فریبنده می دانیم.

ایران منطقه ای تاریخی است که ایران مدرن و بخش هایی از کشورهای همسایه را در بر می گیرد. در دوران باستان ، امپراتوری قدرتمند پارس از مرزهای هند تا سواحل مدیترانه گسترش یافت.

در طول قرن هفتم قبل از میلاد ، ایران جزو اولین مناطقی بود که به اسلام روی آورد. از آن زمان تاکنون دین تأثیر شدیدی بر هنر و طراحی داشته است. تأثیرات هند و چینی نیز در طول قرن ها به ویژه در طول حمله مغول در قرن سیزدهم به تصویب رسید. قرنها پارس به عنوان یک کشور مستقل شکوفا شد و در اوایل قرن بیستم ایران تأسیس شد.

در تاریخ و طراحی هنر ، مبلمان فارسی معمولاً شامل قطعات مختلفی است که از قرون وسطي در این منطقه ایجاد شده است. این اشیاء با خصوصیات مشابه توسعه یافته و بنابراین اغلب با هم مورد بررسی قرار می گیرند.

مبلمان مدرن ایران هنوز هم بسیاری از عناصر سنتی را در خود جای داده است. با این حال ، صنایع دستی سنتی به تدریج با کالاهای تولید انبوه خارجی جایگزین شده است.
سبک مبلمان فارسی

مبلمان پارسی به دلیل تزئینات غنی خود از زیبایی خاصی برخوردار بود ، گرچه اتاق ها معمولاً مبلمان کمی داشتند. معمولاً داشتن مبل های کم یا حتی کوسن های مستقیم روی زمین برای نشستن معمول بود. بنابراین ، جداول اغلب کم هم بودند. مبلمان گران قیمت بود ، بنابراین صندلی ها بیشتر برای خانواده های ثروتمند و حق امتیاز اختصاص داشت و معمولاً برای دریافت بازدید کننده های مهم از آنها استفاده می شد.

صندلی آبنوس با تزئینات عاج ، اوایل قرن نوزدهم صندلی آبنوس با تزئینات عاج

مبلمان و طراحی داخلی ارتباط تنگاتنگی داشتند و برخی از عناصر معماری عملکردهای خاصی داشتند که ما معمولاً با قطعات مبلمان در ارتباط هستیم. به عنوان مثال ، در قسمت ناهار خوری ، کف قسمت مرکزی بعضی اوقات پایین تر بوده و باعث می شود کوسن ها در سطح بالاتری قرار داشته و راحتی بیشتری پیدا کنند. مشبک های پنجره استفاده مشابهی با سایه های مدرن پنجره داشتند.
نقوش تزئینی

دکوراسیون به شدت تحت تأثیر اسلام بود و بیشتر قطعات دارای نقوش غیر تصویری بودند که در هنرهای اسلامی رایج است. اینها شامل الگوهای هندسی پیچیده ، گلها و برگهای تلطیف شده معروف به arabesques ، و متنهای خوشنویسی تلطیف شده – معمولاً با قطعاتی از قرآن است.

بر خلاف فرهنگهای اسلامی دیگر ، ایران نسبت به بازنمایی های مجسمه ای بازتر بود. در هنرها و مبلمان فارسی ، بعضی اوقات قطعاتی را می بینیم که با اشکال حیوانات و حتی انسانی تزئین شده است ، که معمولاً نمایانگر وقایع تاریخی است. اما در هنر دینی بازنمودهای انسانی کاملاً غایب است.

با وجود تزئینات دقیق ، مبلمان فارسی متعادل ، با نسبت های دقیق و متقارن مورد مطالعه قرار گرفت

Similar Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *